Back to Question Center
0

Jaka jest ukryta moc linków typu nofollow?

1 answers:

Wszyscy webmasterzy twierdzą, że te same rzeczy. Łącza Dofollow są przydatne do optymalizacji witryny, a nofollow jest bezużyteczny. Tak jednak nie jest. Może to brzmieć dobrze w przypadku, gdy martwisz się tylko o natychmiastowy link equity. Podejście to oznacza, że ​​marnujesz wiele możliwości budowania linków, które możesz uzyskać od nofollowych linków zwrotnych - best office technology gadgets.

Można to wytłumaczyć kilkoma czynnikami rankingowymi. Przede wszystkim Google wciąż dba o linki nofollow i uważa je za istotne dla poprawy reputacji marki. Zwraca uwagę na stronie internetowej nofollow wstecznych podczas próby podsumowania, czy masz zdrowy i wysokiej jakości profil link, czy nie. Co więcej, linki zwrotne nofollow mogą być nadal indeksowane, co pomaga zapewnić, że źródło sieci jest żywe. Nofollow backlinki odgrywają istotną rolę w szerszych korzyściach marketingowych.

Jak Google reaguje na nofollow backlinki?

Prawdę mówiąc, Google analizuje zarówno zwrotne, jak i puste linki zwrotne. Z jedyną różnicą w jakości soku łączącego, przechodzi przez nofollow linki zwrotne. Google uważa linki nofollow jako część zdrowego profilu zwrotnego. Jeśli profil linków wstecznych składa się tylko z doflinków dofinowanych, wygląda na podejrzany w przypadku wyszukiwarek. Takie nienaturalne profile mogą otrzymać kary. Zatem posiadanie nofollow linków jest wartościową siatką bezpieczeństwa.

Kolejną zaletą linków zwrotnych nofollow jest to, że pomagają one wyszukiwarkom przeszukiwać i indeksować Twoją witrynę. Linki Nofollow mogą skłonić Google do przeanalizowania jednej z Twoich stron internetowych, która wcześniej nie uzyskała ruchu. Istotne jest to, że linki nofollow nadal zapewniają wyszukiwarkom możliwość znajdowania, przeszukiwania i indeksowania witryny, nawet jeśli nie przekazuje ona kapitału ani nie odnotowuje słów kluczowych w tekście kotwicy.


Warto również wspomnieć, że linki nofollow mogą być efektem domina. Wielu webmasterów odmawia współpracy z platformami nofollow backlink, ponieważ uważają, że nie może to być skuteczne dla ich rozwoju biznesowego. Problem polega na tym, że nie widzą prawdziwej wartości za linkami nofollow. Jeśli opublikujesz wspaniałą zawartość platformy, która udostępnia tylko linki nofollow, nadal może być korzystna dla Ciebie, ponieważ użytkownicy, którzy uznają Twoją treść za istotną i wysokiej jakości, udostępnią ją na swoich mniejszych platformach.W efekcie otrzymasz wiele organicznych doflinków dofollow.

Z tego powodu linki nofollow mogą nie przekazywać powiązania linków w sposób, jaki wielu z nas rozumie, ale jest to nadal cenne dla optymalizacji naszej witryny pod kątem wyszukiwarek. Nie ma wątpliwości, że linki zwrotne nofollow poprawiają ekspozycję witryny na SERP. W miarę upływu czasu ekspozycja może przynieść więcej darmowych połączeń generowanych przez ruch do Twojej witryny.

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że doflinki dofollow powinny być twoim najwyższym priorytetem, ale nie powinieneś wyłączać możliwości dla linku z tagiem nofollow. Linki te mogą również pomóc w indeksowaniu i generowaniu dalszych linków.

December 22, 2017