Back to Question Center
0

Semalt: Scrapers zawartości. Jak się dowiedzieć, kto kradnie twoją zawartość

1 answers:

Jeśli jesteś blogerem lub pisarzem treści, istnieje szansa, że ​​znasz wszystko o skrobakach zawartości. Zwróć uwagę, że skrobaki treści mogą kopiować lub kradnąć treści internetowe do swoich prywatnych blogów bez żadnych uprawnień. Niektóre skrobaczki treści tylko kopiują i wklejają posty na blogu przez cały czas, podczas gdy inne używają zautomatyzowanych programów do pobierania treści z kanałów RSS i publikowania ich na własnych stronach internetowych. Tutaj opiszemy, jak wykryć, kto kradnie twoje treści internetowe i jakie działania należy podjąć przeciwko nim.

Jak dowiedzieć się, że witryna jest zdrapywana:

O ile nie wyszukujesz swojego tytułu postu w Yahoo, Bing lub Google, nie możesz wyśledzić stron internetowych, które kradną twoje treści regularnie. Jeśli szukasz informacji na temat tych spamów merów lub hakerów, możesz wypróbować jeden z poniższych sposobów - hublot big bang unico sapphire.

1. Copyscape:

Jest to najprostszy i najprostszy sposób, aby dowiedzieć się, kto kradnie twoje treści w Internecie. Ten program umożliwia wprowadzanie adresów URL treści internetowych i wyszukiwanie ich kopii w sieci WWW. Możesz użyć darmowej wersji z ograniczonymi opcjami lub wersją premium, która pozwala sprawdzić prawie 10 000 stron internetowych za kilka dolców.

2. Trackbacks:

Możesz także wypróbować trackbacki twojej witryny WordPress, aby zidentyfikować i zniszczyć witryny, które kradną twoje treści prawie codziennie. Jeśli użyjesz Akismet, wiele trackbacków pojawi się w Twoim folderze spamu. Kluczem do zidentyfikowania i otrzymania trackbacka jest dołączenie linków do Twojego posta z doskonałymi tekstami kotwicy. Łączenie wewnętrzne i zewnętrzne jest ważne dla optymalizacji witryny.

3. Narzędzia dla webmasterów:

Innym sposobem na znalezienie skrobaczek treści jest użycie Narzędzi dla webmasterów. Przejdź do sieci> Łącza do konta Google Analytics i kliknij kolumnę Połączone strony. W tym obszarze będzie wyświetlana dowolna witryna, która łączyła Twoje posty. Aby znaleźć własne linki na tej stronie, wystarczy kliknąć domenę i znaleźć szczegółowe informacje o tym, które artykuły witryny zostały skradzione do tej pory. Tutaj możesz zobaczyć, jak genialnie kopiują i wklejają tytuły i treści postu na co dzień.

4. Alerty Google:

Jeśli nie publikujesz regularnie i chcesz nadążyć za wpisami na blogu lub artykułami w innych witrynach, musisz utworzyć Alerty Google z dokładnym dopasowaniem tytułów artykułów umieszczając go w cudzysłowie.

Zdobądź punkty za skasowany post:

Jeśli stworzyłeś stronę WordPress, powinieneś wypróbować wtyczkę RSS footer. Pozwala użytkownikom umieszczać niestandardowe fragmenty tekstu u dołu lub u góry treści kanału RSS. A jeśli nie posiadasz witryny WordPress, powinieneś po prostu zamieścić krótki opis lub notatkę na dole lub górze treści, która składa się z podobnych informacji i powinna być poprawnie powiązana.

Jak zatrzymać skrobanie zawartości?

Jeśli nie chcesz, aby ktokolwiek kradł lub kopiował twoje treści internetowe, musisz podjąć kilka kroków. Przede wszystkim powinieneś skontaktować się z administratorem strony i poprosić go o usunięcie stron, na których skopiowana jest twoja treść internetowa. Możesz go przekonać, aby natychmiast usunął te artykuły.

Jeśli nie ma możliwości skontaktowania się z administratorem, należy wykonać wyszukiwanie Whois, aby dowiedzieć się, kto jest właścicielem tej witryny lub nazwy domeny. Jeśli nie został zarejestrowany prywatnie, łatwo znajdziesz adres e-mail administratora. Możesz też skontaktować się z GoDaddy lub HostGator i zwrócić uwagę, że dana witryna lub domena nieustannie kradnie twoją zawartość internetową i powinna zostać natychmiast usunięta lub zawieszona.

Ostatni, ale nie mniej ważny, możesz odwiedzić DMCA. Musisz użyć usługi usunięcia treści, aby usunąć obrazy chronione prawami autorskimi, filmy, blogi i treści. Istnieje kilka wtyczek do WordPress zawierających identyfikatory chronione DMCA i możesz je zainstalować na swojej stronie internetowej, aby ostrzec potencjalnych hakerów i złodziei.

December 22, 2017