Back to Question Center
0

Skrobak zawartości sieciowej: czy to najlepszy sposób na uzyskanie danych z sieci? - Semalt daje odpowiedź

1 answers:

Pobieranie danych z Internetu nie zawsze jest łatwym zadaniem. Prawdopodobnie próbowałeś wszystkiego, aby znaleźć witrynę zawierającą pożądane dane, ale nie możesz pobrać ani skopiować i wkleić jej treści. Jednak nie poddawaj się! Istnieją pewne zaawansowane sposoby uzyskania danych w formacie odpowiednim do dalszej manipulacji:

  • Możesz pobierać dane z interfejsów API opartych na sieci Web (interfejsy programowania aplikacji). Wiele aplikacji internetowych, takich jak Facebook i Twitter, udostępnia interfejsy umożliwiające łatwy dostęp do ich danych - bandeau asymmetric dress. Uzyskanie komercyjnych, a nawet rządowych danych za pomocą takich interfejsów jest dość łatwe.
  • Można również wyodrębnić dane z plików PDF. Jednak może to nie być łatwe, ponieważ format PDF jest odpowiedni dla drukarek. Są szanse, że utracisz strukturę danych potrzebnych podczas pobierania z pliku PDF.
  • Istnieje zaawansowany sposób pozyskiwania danych internetowych - wydobywanie danych za pomocą skrobaka do stron internetowych .

Dlaczego warto korzystać ze skrobaka zawartości strony internetowej?

Biorąc pod uwagę zmieniający się charakter treści dostępnych online, jak również złożoność platform internetowych, istnieje wiele ważnych powodów, dla których warto rozważyć użycie skrobaczki internetowej w celu uzyskania potrzebnych informacji. Oto krótki przegląd tych powodów:

  • Złomowanie witryny bez problemu

Ograniczanie stawek jest aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze metody uzyskiwania danych z sieci. W praktyce oznacza to ustawienie limitu czasu, w którym użytkownik może uzyskać dostęp do witryny bez uwzględnienia jej jako DDoS (rozproszona odmowa usługi). ) atak. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości ekstrakcji danych, użyj odpowiedniej skrobaczki do treści internetowych . Większość witryn nie broni ich zawartości przed skrobakami, dzięki czemu można uzyskać potrzebne informacje bez żadnego problemu.

  • Pozostań anonimowy podczas skrobania

Jeśli chcesz pobierać dane z sieci prywatnie, skrobanie przez Internet jest najlepszym sposobem na obejście tego. Skrobaczka do treści internetowych umożliwia tworzenie prostych żądań HTTP bez rejestracji. Oprócz plików cookie i adresu IP, nie ma nic więcej, co mogłoby poprowadzić administratora witryny.

  • Web scraping zapewnia dostęp do danych, które są łatwo dostępne

Web scraping nie jest nauką o rakietach. Nie musisz kontaktować się z nikim w organizacji ani czekać na otwarcie strony interfejsu API. Po prostu wymyśl kilka podstawowych wzorców dostępu, a skrobak do zawartości internetowej wykona resztę pracy.

Możesz użyć skrobaków internetowych , aby uzyskać prawie wszystkie typy danych z praktycznie dowolnej witryny. Jest to zatem najlepszy sposób na uzyskanie danych z Internetu w porównaniu do innych technik ekstrakcji danych. Gdy następnym razem będziesz chciał pobrać jakiekolwiek dane z internetu, użyj skrobaczki do treści internetowych, a Twoja praca będzie znacznie łatwiejsza i bardziej interesująca niż kiedykolwiek.

December 22, 2017