Back to Question Center
0

Semalt: Co to jest skrobanie treści? 4 rodzaje treści internetowych, które są zeskrobywane w sieci

1 answers:

Skrobanie zawartości to powielanie treści strony internetowej ręcznie lub za pomocą przybory. Większość webmasterów i blogerów chroni ich zawartość zgodnie z prawem autorskim, a umieszczanie skradzionych informacji jako oryginałów jest poważnym przestępstwem!

Niestety, treści internetowe są najczęściej pobierane w wątpliwych i nielegalnych celach, takich jak szpiegostwo przemysłowe, plagiat i kradzież danych. Jednak prawdziwymi i autentycznymi celami skriningu treści są wprowadzanie danych, zarządzanie treścią, migracja danych, inteligencja konkurencji, zarządzanie reputacją lub analiza biznesowa.

Cztery różne rodzaje treści skradzionych w Internecie:

Niektórzy webmasterzy i blogerzy używają treści z renomowanych stron internetowych i blogów, ponieważ zwiększenie liczby stron w ich witrynach jest dobre dla wyszukiwania rankingi silników. W rzeczywistości każda treść jest podatna na skrobanie, ale cztery główne rodzaje skrobanych treści są wymienione poniżej - sambhaji maharaj logo maker.

1. Wydawcy i katalogi cyfrowe:

Wydawcy cyfrowi i katalogi online są często atakowani przez programistów i programistów, którzy dążą do zeskrobywania treści z tych platform do swoich prywatnych blogów.Krzyk. com jest takim przykładem. Ten wielonarodowy dostawca usług internetowych i katalog online odniósł ogromny sukces w ostatnich miesiącach. Wiele treści na tej stronie zostało zdrapanych, a spamerzy zawsze szukają sposobu na zeskrobanie większej liczby stron.Podobnie Manta to znana strona internetowa, na której ponad 20 milionów marek zarejestrowało się w celach marketingowych. Niestety, większość jego zawartości została skradziona i do tego celu wykorzystywana jest duża liczba robotów.

2. Nieruchomości:

Kilka lat temu agencje nieruchomości zostały zaatakowane przez skrobaczki treści, a odzyskanie kosztowało ich ponad 10 milionów dolarów.

3. Podróż:

Wygląda na to, że treść prawie wszystkich portali podróżniczych została złomowana. Firmy te nie tylko dostarczają informacji o najlepszych lokalizacjach na świecie, ale także świadczą usługi turystyczne swoim klientom. Witryny turystyczne są łatwym celem skrobaków zawartości. Niektóre z wiodących agencji internetowych, które są zagrożone to Kayak, TripAdvisor, Priceline, Trivago, Expedia i Hipmunk. Zbudowali wielomiliardowe firmy meta-wyszukiwania, a ich zawartość często jest zdrapywana i ponownie wykorzystywana na małych stronach internetowych i blogach.

4. E-commerce:

To prawda, że ​​treści witryn e-commerce nie można z łatwością zeskrobać, ale witryny takie jak eBay i Amazon są nadal pobierane w celu wyceny i opisów produkcji.

December 22, 2017