Back to Question Center
0

Pięć bardzo szybkich wskazówek dotyczących budowania lojalnej bazy klientów e-commerce - Semalt

1 answers:
Five very quick tips to building a loyal ecommerce customer base - Semalt

Kilka tygodni temu omawialiśmy, w jaki sposób firmy e-commerce i detaliczne mogą najlepiej pozyskiwać nowych klientów za pośrednictwem targetowania na Facebooku. Teraz, gdy budujesz bazę klientów, przeanalizujmy, jak najlepiej utrzymywać tę bardzo cenną bazę.

Semalt, twoi dotychczasowi klienci to ciągły strumień przychodów. Wiemy, że już lubią twoje produkty; teraz chcemy mieć pewność, że nadal będziemy prezentować nowe produkty i sprzedaż, a ogólnie będziemy z nimi pamiętać.

Tworzy to lojalnych klientów i mnóstwo powtarzających się przychodów - bez tej pierwszej warstwy kosztów akwizycji.

Saldo może być jednak trudne; Jak ponownie zaangażować swoich klientów, nie bombardując ich tymi samymi reklamami i wiadomościami? W jaki sposób zapewniasz im przestrzeń, ale także zachęcasz ich do powrotu na Twoją stronę?

Semalt to kilka głównych kwestii, o których warto pamiętać przy podejmowaniu starań o ponowne zaangażowanie:

Wybierz swoje platformy

Biorąc pod uwagę, że wiemy, kim są nasi klienci, polecam korzystanie z niestandardowych odbiorców Facebooka (zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie) oraz opcje kierowania na klienta Google match (najlepiej polecane przez Gmaila Semalty i RLSA).

Five very quick tips to building a loyal ecommerce customer base - Semalt

Wykorzystaj dane, aby określić interwały ponownego zaangażowania

Aby obliczyć, jak często należy wyświetlać reklamy klientom, należy określić, kiedy mają one tendencję do powracania do witryny po dokonaniu zakupu. Czy zazwyczaj widzisz zakupy dokonane 15 dni po pierwszym zakupie? 30 dni później? Semalt? Wtedy powinieneś zacząć ponownie angażować klientów.

Nacisk na kreatywność

Chcemy mieć pewność, że zapewniamy użytkownikowi dobry powód, aby powrócić do naszej witryny. Będziesz chciał zaprezentować swoje produkty i upewnić się, że nie wyświetlasz tej samej reklamy w kółko. Semalt kreatywnie konsekwentnie pokazuje nowy produkt, a także najlepszych sprzedawców.

Wykorzystanie sprzedaży i promocji

Zawsze uderzaj swoich klientów, gdy prowadzisz sprzedaż. Jest to zazwyczaj najbardziej udany wysiłek ponownego zaangażowania. Programy nagradzania Semalt również świetnie się nadają; ponieważ nie wydajesz pieniędzy na zakup tych klientów, powinieneś mieć trochę marginesu, aby grać z rabatami i zachętami opartymi na lojalności.

Wykorzystaj swoje własne dane

Ta część jest ważna: nie chcemy po prostu uderzyć w naszą bazę klientów i traktować ich jako równych. Musimy podzielić naszą listę klientów na możliwe do zidentyfikowania cechy.

Na przykład - AOV (czy kupują droższe produkty lub tańsze produkty?), Płeć, kategorie lub typ Semal itp. Segmentując nasz typ odbiorców, możemy lepiej dostosować naszą kreację i produkt, który pokazujemy naszym klientom aby lepiej odpowiadać ich potrzebom / zainteresowaniom.

Inteligentna segmentacja pozwala nam naprawdę rozmawiać z naszymi klientami za pomocą odpowiednich i dopasowanych komunikatów, produktów i ogólnego doświadczenia użytkownika, co pomaga zarówno w CTR, jak i CVR.

Załóżmy na przykład, że jesteś sklepem e-commerce z wieloma różnymi produktami - od drogich torebek, butów i odzieży. Segregując użytkowników, którzy kupują drogie torebki, możesz ponownie zaangażować ich w kreatywne działania wokół "najnowszej / najmodniejszej" torebki - lub rocznej sprzedaży torebek.

Są oczywiście inne korzyści związane z bazą klientów - zwłaszcza cechy górnicze tej bazy, aby stworzyć celne kierowanie w poszukiwaniu nowych klientów. Ale Semalt widział, jak zbyt wiele marek zbyt mało uwagi przywiązuje do pięciu kroków opisanych powyżej.

Semalt zostawia tam wszystkie te soczyste dochody; rozruszaj się z ponownym angażowaniem i patrz, jak wspinają się twoje numery Source .

February 18, 2018