Back to Question Center
0

Semalt: Jak radzić sobie z wyzwaniami związanymi z danymi sieciowymi?

1 answers:

Stało się powszechną praktyką nabywania przez firmy danych do aplikacji biznesowych. Firmy szukają teraz szybszych, lepszych i wydajniejszych technik wyodrębniania danych regularnie. Niestety, skrobanie sieci jest wysoce techniczne i wymaga dość długiego czasu na opanowanie - creer une entreprise de gestion de paie. Dynamiczny charakter sieci jest głównym powodem trudności. Ponadto całkiem spora liczba stron internetowych to dynamiczne witryny internetowe i bardzo trudno je zeskrobać.

Wyzwania związane ze skrobaniem w Internecie

Wyzwania w ekstrakcji internetowej wynikają z faktu, że każda strona internetowa jest wyjątkowa, ponieważ jest kodowana inaczej niż wszystkie inne strony internetowe. Zatem praktycznie niemożliwe jest napisanie pojedynczego programu do zeskanowania danych , który może wyodrębniać dane z wielu stron internetowych. Innymi słowy, potrzebujesz zespołu doświadczonych programistów, który zakoduje aplikację do scrapowania internetowego dla każdej docelowej witryny. Kodowanie aplikacji do każdej witryny jest nie tylko żmudne, ale również kosztowne, szczególnie w przypadku organizacji, które wymagają okresowego pobierania danych z setek witryn. Obecnie skrobanie w Internecie jest już trudnym zadaniem. Trudność jest dodatkowo komplikowana, jeśli strona docelowa jest dynamiczna.

Niektóre metody stosowane w celu ograniczenia trudności z pozyskiwaniem danych z dynamicznych stron internetowych zostały przedstawione poniżej.

1. Konfiguracja serwerów proxy

Odpowiedź niektórych witryn zależy od położenia geograficznego, systemu operacyjnego, przeglądarki i urządzenia używanego w celu uzyskania do nich dostępu. Innymi słowy, na tych stronach internetowych dane, które będą dostępne dla odwiedzających z Azji, będą inne niż treści dostępne dla odwiedzających z Ameryki. Ten rodzaj funkcji nie tylko powoduje pomylenie robotów sieciowych, ale także utrudnia ich indeksowanie, ponieważ muszą one dokładnie określić wersję indeksowania, a ta instrukcja zwykle nie znajduje się w ich kodach.

Sortowanie problemu zazwyczaj wymaga ręcznej pracy, aby dowiedzieć się, ile wersji danej strony ma, a także skonfigurować serwery proxy do zbierania danych z konkretnej wersji. Ponadto, w przypadku witryn, które są specyficzne dla danej lokalizacji, Twoja skrobak danych będzie musiał zostać wdrożony na serwerze, który jest oparty na tej samej lokalizacji, co wersja docelowej strony internetowej

2. Automatyzacja przeglądarki

Jest to przydatne w przypadku witryn z bardzo złożonymi kodami dynamicznymi. Odbywa się to poprzez renderowanie całej zawartości strony za pomocą przeglądarki. Ta technika znana jest jako automatyzacja przeglądarki. Selenium może być używany do tego procesu, ponieważ może on sterować przeglądarką z dowolnego języka programowania.

Selen jest w rzeczywistości używany głównie do testowania, ale działa idealnie do wydobywania danych z dynamicznych stron internetowych. Treść strony jest najpierw renderowana przez przeglądarkę, ponieważ zajmuje się wyzwaniami inżynierii odwrotnej kodu JavaScript w celu pobrania zawartości strony.

Gdy treść jest renderowana, jest zapisywana lokalnie, a określone punkty danych są wyodrębniane później. Jedynym problemem związanym z tą metodą jest to, że jest podatny na liczne błędy.

3. Obsługa żądań pocztowych

Niektóre strony internetowe faktycznie wymagają wprowadzenia pewnych danych przez użytkownika przed wyświetleniem wymaganych danych. Na przykład, jeśli potrzebujesz informacji o restauracjach w określonej lokalizacji geograficznej, niektóre witryny internetowe mogą poprosić o kod pocztowy wymaganej lokalizacji, zanim uzyskasz dostęp do wymaganej listy restauracji. Zwykle jest to trudne dla robotów indeksujących, ponieważ wymaga to wprowadzenia danych przez użytkownika. Jednak, aby zająć się problemem, można wysyłać żądania pocztowe za pomocą odpowiednich parametrów do narzędzia skrobiącego , aby przejść do strony docelowej.

4. Produkcja Adres URL JSON

Niektóre strony internetowe wymagają wywołań AJAX w celu załadowania i odświeżenia ich zawartości. Strony te są trudne do zeskanowania, ponieważ wyzwalacze pliku JSON nie mogą być łatwo prześledzone. Dlatego wymaga ręcznego testowania i inspekcji w celu zidentyfikowania odpowiednich parametrów. Rozwiązaniem jest wytworzenie wymaganego adresu URL JSON z odpowiednimi parametrami.

Podsumowując, dynamiczne strony internetowe są bardzo trudne do zeskanowania, dlatego wymagają wysokiego poziomu wiedzy, doświadczenia i zaawansowanej infrastruktury. Jednak niektóre firmy zajmujące się skradzaniem stron internetowych mogą sobie z tym poradzić, więc być może trzeba będzie zatrudnić zewnętrzną firmę zbierającą dane.

December 22, 2017