Back to Question Center
0

Jak działa Amazon Sales Central?

1 answers:

Sprzedawcy internetowi, którzy zdecydują się sprzedawać swoje produkty na Amazon, muszą wybrać między centralą Amazon a centralą sprzedawcy Amazon. Jak te centrale służą i jakie czynniki mogą wpływać na Twój wybór? Na te pytania odpowiem w tym krótkim poście. Omówimy różnicę między centralnym dostawcą a centralnym sprzedawcą i omówimy główne zalety obu. Mamy nadzieję, że te informacje pomogą ci zrozumieć, która opcja najlepiej odpowiada Twojej firmie.

Amazon Sales Central vs Amazon Vendor Central

Istnieją tylko dwie opcje, w jaki sposób można sprzedawać produkty na platformie handlowej Amazon - jako dostawca (innymi słowy jako pierwszy sprzedawca) oraz jako sprzedawca (partner zewnętrzny) - whey pro 80i. Amazon działa inaczej w przypadku sprzedawców będących osobami trzecimi i stronami trzecimi. Aby zrozumieć tę różnicę, należy najpierw zrozumieć, jak odróżnić sprzedawców od sprzedawców detalicznych.

Jako własny sprzedawca będziesz używać Vendor Central jako dystrybutora lub producenta. Jako sprzedawca sprzedajesz swoje produkty masowo do Amazon, a Amazon z kolei sprzedaje te produkty pod swoją marką klientom. W takim przypadku Amazon otrzymuje pewien procent sprzedaży. Jednak w ramach tego programu wszystkie przypadki wysyłki i dostawy są przejęte przez Amazon. Pozycje dostarczane przez partnerów Vendor Central można rozróżnić na etykiecie "Wysyłka i sprzedaż przez Amazon".

Jako zewnętrzny sprzedawca powinieneś korzystać z Amazon Sales Central. Ponadto, jako sprzedawca, możesz skorzystać z funkcji Amazon Sellers Fulfillment (FBA). Jest to bardzo wygodne, ponieważ zgodnie z tym programem Amazon wysyła wszystkie zamówienia sam. Ewentualnie możesz samodzielnie obsługiwać wszystkie procesy wysyłki..

Plusy i minusy Amazon Sales Central i Vendor Central

Sprzedawcy internetowi, którzy chcieliby wydać minimum na usługi Amazon, zadowolą się z Amazon Seller Central. Zapewni ci to także możliwość ustalenia minimalnych cen dla twoich produktów i utrzymania konkurencyjności w swojej niszy. Kolejną korzyścią jest to, że możesz ustawić dowolną cenę, która jest odpowiednia dla Twoich produktów. Oznacza to, że jeśli chcesz promować ideę jakości, możesz to łatwo zrobić.

Amazon twierdzi, że nagrodzi wszelkie minimalne żądania reklamowe. Jednak ci kupcy, którzy korzystają z Vendor Central, mogą argumentować to stwierdzenie, ponieważ w rzeczywistości Amazon rzadko to robi.

Zgodnie z zasadami rankingu Amazon, wszelkie inne ceny sprzedawcy powinny być dopasowane. Oznacza to, że jak tylko ktoś powiadomi Amazon o niższej cenie danego produktu poza tą platformą, koszt produktu spadnie. Skomplikowanie się sprawia, że ​​Amazon podnosi cenę z powrotem na MAP.

W porównaniu do Vendor Central partnerzy sprzedawcy Central mają większą kontrolę nad cenami. Jednak dla tych, którzy szukają dobrego partnerstwa z Amazon, Vendor Central oferuje więcej możliwości.

Jeśli mówimy o optymalizacji aukcji, Amazon Seller Central zapewnia większą elastyczność. Możesz łatwo zmieniać tytuły, poprawiać punkty i opisy, a także aktualizować obrazy.

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że wolę korzystać z usługi Amazon Sales Central, ponieważ zapewnia ona więcej korzyści i wsparcia. Ponadto mam stały dostęp do usługi wsparcia sprzedającego.

December 13, 2017