Back to Question Center
0

Jak działa Amazon UK Vendor Central?

1 answers:

W naszych poprzednich postach pisaliśmy o różnicy między Amazon Seller Central i Amazon Vendor Central. Te informacje można znaleźć w sekcji Pytania i odpowiedzi dotyczące Semal . W tym poście postanowiliśmy poświęcić się tematyce brytyjskiego dostawcy Amazon Express. Porozmawiamy o pozytywnych i negatywnych stronach tego programu marketingowego Amazona i porównamy go z Amazon Vendor Central, aby pomóc Ci prawidłowo opracować kampanię marketingową.

Najpierw zapamiętajmy podstawowe szczegóły Amazon Vendor Central.

Amazon UK Vendor Central

Ci kupcy, którzy sprzedają nie więcej niż kilka sztuk za jeden zakup, wiedzą, że Central Sprzedaży jest istotną częścią operacja, która może pomóc im w kontroli danych konsumenckich i polityki cenowej. Korzystając z tego programu, otrzymujesz doskonałą możliwość utrzymania ustalonych cen detalicznych dla innych partnerów kanału. Jednak Amazon UK Vendor Central oferuje ograniczone opcje reklamowe i obciąża wysoką cenę realizacji. Ten program jest przeznaczony tylko dla sprzedawców indywidualnych i stron trzecich.

Chociaż Vendor Central jest bardziej odpowiedni dla producentów i dystrybutorów, którzy sprzedają olbrzymią ilość produktów na raz. Ci pierwsi sprzedawcy działają jako bezpośredni dostawcy Amazon. W tym okresie Amazon opiekuje się tymi markami i zapewnia im silną ochronę. Aby zostać partnerem Amazon, musisz otrzymać specjalne zaproszenie. Oznacza to, że program nie jest dla wszystkich. Jeśli zostaniesz partnerem biznesowym Amazon, sprzedasz swoje rzeczy po wyższej cenie osobom, a następnie zapłacisz część zysków. Tak więc, korzystając z Amazon UK Vendor Central, otrzymujesz gwarantowaną sprzedaż od Amazon, pełną ochronę biznesową, możliwości reklamy, stałe opcje logistyczne i korzyści z treści A +. Jednak wraz z widocznymi korzyściami, istnieje kilka wad. Przede wszystkim kontrola w ramach polityki cenowej i danych klientów jest ograniczona. Amazon może dostosować ceny detaliczne w dowolnym momencie na podstawie danych wewnętrznych. Ponadto Amazon zapewnia sztywne wymagania dotyczące wypełniania zamówień zakupu. Oznacza to, że dostawcy, którzy starają się utrzymać realizację zamówień na akcje, muszą ponosić znaczące obciążenia zwrotne.

Amazon UK Vendor Express

Vendor Express działa prawie tak samo jak Vendor Central z kilkoma różnicami. Korzystając z tego programu, możesz zdecydować się na udział w drop-shipping na Amazon, jeśli uważasz, że pomoże to w usprawnieniu Twojej firmy. Możesz sprzedawać swoje produkty Amazonowi bez czekania na zaproszenie, np. W Amazon UK VEndor Central. Zgodnie z tym mechanizmem programu Amazon kupi od Ciebie zamówienia zbiorcze, a następnie sprzedaje je i wysyła bezpośrednio do klientów. Najlepsze jest to, że Amazon będzie reagował na wszystkie aspekty obsługi klienta. Możesz otrzymywać płatności Amazon w ciągu 90 dni, w porównaniu z 60-90 dla Vendor Central i kilka tygodni dla Amazon Seller Central.

Należy mieć świadomość, że nie będzie można kontrolować cen produktów, ponieważ tylko Amazon może ustalić, za co sprzedają. Co więcej, korzystając z tego programu, nie masz dostępu do rzeczy takich jak Amazon Vine i reklamy Source .

December 13, 2017