Back to Question Center
0

Cztery metody z Semalt, które pomogą zatrzymać boty skrobiące stronę

1 answers:

Skrobanie na stronie internetowej jest mocnym i kompleksowym sposobem wyodrębniania danych. W odpowiednich rękach zautomatyzuje zbieranie i rozpowszechnianie informacji. Jednak w niewłaściwych rękach może prowadzić do kradzieży online i kradzieży własności intelektualnych, a także nieuczciwej konkurencji. Możesz użyć następujących metod, aby wykryć i zatrzymać skrobanie witryny, która wygląda na szkodliwą dla Ciebie - web hosting en colombia.

1. Użyj narzędzia analitycznego:

Narzędzie do analizy pomoże ci w analizie, czy proces skrobania w Internecie jest bezpieczny, czy też nie. Za pomocą tego narzędzia można łatwo zidentyfikować i zablokować boty skrobiące witrynę, analizując strukturalne żądania sieciowe i informacje o ich nagłówkach.

2. Zastosuj podejście oparte na wyzwaniach:

Jest to kompleksowe podejście, które pomaga wykrywać skrobanie botów. W związku z tym można korzystać z proaktywnych składników sieci i oceniać zachowanie użytkowników, na przykład jego interakcje ze stroną internetową. Możesz również zainstalować JavaScript lub aktywować pliki cookie, aby dowiedzieć się, czy witryna jest warta skrobania, czy nie. Możesz również użyć Captcha, aby zablokować niepożądanych użytkowników Twojej witryny.

3. Zastosuj podejście behawioralne:

Podejście behawioralne wykrywa i identyfikuje boty, które muszą być migrowane z jednej witryny do drugiej. Korzystając z tej metody, możesz sprawdzić wszystkie czynności związane z określonym botem i określić, czy jest on wartościowy i użyteczny dla Twojej witryny, czy nie. Większość botów łączy się z programami nadrzędnymi, takimi jak JavaScript, Chrome, Internet Explorer i HTML. Jeśli zachowanie tych botów i ich cechy nie są podobne do zachowania i właściwości bota-rodzica, powinieneś je zatrzymać.

4. Korzystanie z pliku robots.txt:

Używamy pliku robots.txt do ochrony strony przed zeskrobaniem botów. Jednak to narzędzie nie zapewnia pożądanych rezultatów w dłuższej perspektywie. Działa tylko wtedy, gdy aktywujemy go, sygnalizując złe boty, że nie są one mile widziane.

Wniosek

Powinniśmy pamiętać, że skrobaczka internetowa nie zawsze jest złośliwa lub szkodliwa. W niektórych przypadkach właściciele danych chcą udostępniać je jak największej liczbie osób. Na przykład różne strony rządowe dostarczają dane dla ogółu społeczeństwa. Innym przykładem legalnego skrępowania są witryny agregujące lub blogi, takie jak strony z podróżami, portale rezerwacji hotelowych, strony z biletami koncertowymi i strony z wiadomościami.

December 8, 2017