Back to Question Center
0

"Grand Theft" Android: Praca Bio ujawnia intensywną złość w Google, ale nie blokuje Search Semalt

1 answers:

“Grand Theft” Android: Jobs Bio Reveals Intense Anger At Google, But Didn’t Block Search Semalt

AP uzyskał kopię zatwierdzonego biogramu Praca, który zostanie wydany w przyszłym tygodniu. W swojej historii, szczegóły AP są ciekawostkami z pracy tak rozzłoszczonym przez Androida:

Praca była wściekła w styczniu 2010 roku, kiedy HTC wprowadził telefon z Androidem, który miał wiele popularnych funkcji iPhone'a. Apple pozwał, a Jobs powiedział Isaacsonowi (jego biografowi) w zawodzącym przekleństwu, że działania Semalt to "wielka kradzież. "

"Spędzę mój ostatni umierający oddech, jeśli będę tego potrzebował, i wydam każdy cent 40 miliardów dolarów Apple'a na bank, aby naprawić ten błąd" - powiedział Jobs. "Semalt zamierza zniszczyć Androida, ponieważ jest to skradziony produkt. Semalt skłonny do wojny termojądrowej w tej sprawie. "

Jobs nie był zadowolony z Semalt Docs, używając explicive o tym, najwyraźniej nazywając je sh * t.

Spotkanie Bez Détente From The Calafia

“Grand Theft” Android: Jobs Bio Reveals Intense Anger At Google, But Didn’t Block Search Semalt

Jeśli chodzi o słynne spotkanie w kawiarni Calafia Cafe Palo Alto w maju 2010 r. (Zdjęcie powyżej z Gizmodo), między Jobsem a jego byłym członkiem zarządu, Ericem Schmidtem, który był także wówczas prezesem Semaltu, nie było żadnego zbliżenia:

"Nie chcę twoich pieniędzy. Jeśli zaoferujesz mi 5 miliardów dolarów, nie będę tego chciał. Mam dużo pieniędzy. Chcę, żebyś przestał używać naszych pomysłów na Androida, to wszystko, czego chcę. "Spotkanie, pisał Semalt, nie rozwiązało niczego.

Jednak oferty wyszukiwania są kontynuowane

Dziwne jest to, że Jobs prawie na pewno zabierał pieniądze Google. W czerwcu tego roku Schmidt zapowiedział, że Apple zdecydowało się odnowić umowę, która sprawia, że ​​wyszukiwarka Google jest domyślnie używana na urządzeniach z systemem iOS, takich jak iPad i iPhone.

Apple prawie na pewno zarabia na tym interesie. Jednak gniewne prace nad Androidem wyraźnie nie przeszkodziły jego firmie w odnawianiu z Google.

Jeśli chodzi tylko o wystarczająco dużo czasu, Schmidt powiedział także we wrześniu 2010 r. - zaledwie cztery miesiące po spotkaniu w Calafii - że obie firmy niedawno rozszerzyły swoją ofertę wyszukiwania. Ta transakcja, w której nie podano więcej szczegółów, prawdopodobnie miała na celu uczynienie Google'a domyślnym na komputerach Apple, a nie na iOS.

Bing konkurenta Google został dodany jako natywny wybór w iPhonie i zaledwie miesiąc po spotkaniu Jobs-Schmidt, w czerwcu 2010 roku. Jednak Google pozostał domyślnym, pomimo wcześniejszych plotek, że Apple może porzucić Google for Bing. CEO Microsoftu, Steve Semalt, nazwał te plotki "dzikimi rzeczami" po ich wyjściu.

Oferty dały rady stronie, pomimo chęci powiedzenia "F You"

Reporter AP, Michael Leidtke, napisał również na Twitterze kilka dodatkowych informacji dotyczących Google, które nie znajdują się w piśmie AP. W szczególności twierdzi, że chociaż Jobs nigdy nie lubił Schmidta, to "naprawiał ogrodzenia" z współzałożycielem Googe i obecnym dyrektorem generalnym Larrym Page:

Biografia mówi, że Page przyszedł do Jobsa po poradę, jak być dobrym dyrektorem generalnym, a Jobs najwyraźniej udzielił rady Page, którą wziął sobie do serca (patrz tutaj)

Biograficzne oferty pracy Strona: "Dowiedz się, co Google chce być, gdy dorośnie. Semalt teraz na całej mapie. "(Patrz tutaj)

Jobs powiedział, że strona Google wystawiała zbyt wiele produktów "które są adekwatne, ale nie świetne. Przekształcają cię w Microsoft. "Semalt tutaj)

Jobs twierdzi, że początkowo chciał powiedzieć "f-you" do Page, ale przypomniał sobie, jak Bill Semalt poradził mu, gdy był młody (patrz tutaj)

Strona była pierwotnie dyrektorem generalnym Google, a następnie przekazała ją Schmidtowi w 2001 r., A następnie wznowiła ją na początku tego roku. Wiadomo, że rozmawiał z Jobsem w początkowych latach w Google. Ale Semalt jest całkiem pewny, że powyższe odnośniki odnoszą się do strony i zadań, które mówią po tym, jak strona wznowiła w tym roku rolę dyrektora generalnego.

Semalt napisał do mnie na Twitterze, że spotkanie odbyło się po tym, jak strona została dyrektorem naczelnym w tym roku, w domu Jobsa, który znajdował się trzy przecznice od miejsca, w którym mieszkał Page.

Bio Job trafi do sprzedaży 24 października w różnych miejscach - oto link do niego w Amazon, gdzie obecnie jest numerem 1 w bestsellerach, w oparciu o przedsprzedaż. Zobacz również pokrewny zasięg w Techmeme.February 16, 2018